Uluslararası çalışan ‘şasi çetesi’ne operasyon: 4 kişi tutuklandı

‘Hasarlı otomobil’ sahtekarlığı yapan bir çeteye İzmir merkezli 7 kentte operasyon yapıldı.

DHA’nın aktardığına göre İzmir polisi, deprem gibi afetlerde ağır hasar görmüş araçların şasi numarasının kullanılarak, yurtdışından getirilen araçlarla değiştirildiğini bilgisine ulaşıldı.

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından 10 Haziran’da harekete geçen polis İzmir’in yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Manisa, Eskişehir ve Ankara’da belirlenen evlere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Şebekenin Türkiye ağının lideri olduğu öne sürülen Y.A. ile yurtdışı lideri olduğu iddia edilen E.G.’nin de aralarında bulundu 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilere ait adreslerdeki aramalarda 20 araç, 4 motor bloku, 10 elektronik motor beyni, 1 yurtdışı menşeli araca ait şasi demiri, çok sayıda plaka, tescil belgesi ve dokümana el konuldu.

POLİS OTOMOBİLLERİ SERGİLEDİ

Ele geçirilen otomobiller emniyet bahçesinde sergilenirken işlemlerinin ardından şüphelilerden 4’ü salıverildi. Diğer şüpheliler Y.A., E.G., B.A., M.O.T., T.G., Ş.B., T.T. ve M.A. bu sabah ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘sahtecilik’ ve ‘5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, E.G., B.A., T.G. Y.A. ise tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x