Mersin’de tefeci operasyonu: 8 gözaltı

Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ekonomik olarak zor duruma düşen insanlara yüksek faizle para vererek kendilerine haksız kazanç sağlayarak tefecilik yapan şahıslara yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, galericilik yapan şüphelilerin araç satışı adı altında vatandaşlara borç para verdikleri, boş senede imza attırdıkları ve borçlarını ödemeyen vatandaşları da tehdit ettikleri belirlendi.

3 müştekiden 17 milyon 960 bin lira haksız kazanç sağlayan şüphelilere yönelik bu sabah Özel Harekat desteğiyle düzenlenen eş zamanlı operasyonda M.E.K., H.K., M.Ö., A.İ., T.K., R.D., F.E. ve M.T. gözaltına alındı.

Kapılar koçbaşlarıyla kırılarak açılırken, operasyon bölgelerinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 2 tüfek, sahte basın kartı ile alacak verecek kayıtlarının tutulduğu evraklar ele geçirildi.

Bazı şüphelilerin evlerinin girişinde ve içinde kameraların olması ise dikkat çekti. Gözaltına alınan şahıslar, işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x