İş Bankası, Fiziki Kartın Tüm Özelliklerini Mobil Ödemeye Taşıdı

Türkiye İş Bankası, fiziki kartın sahip olduğu tüm özellikleri eksiksiz olarak mobil ödemeye taşıdı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, İş Bankası, fiziki kart kullanımını dijital ödeme alışkanlığına dönüştürme hedefiyle kredi kartı sahipliğinde yeni bir dönem başlattı.

Sürdürülebilirlik yaklaşımını da destekleyen dijital kullanım ile banka, Türkiye bankacılık sektöründe kredi kartını tüm özellikleriyle mobil ödemeye taşıyan “ilk banka” oldu.

Banka müşterileri, mobil ödeme sayesinde fiziki kartın sunduğu tüm deneyimi eksiksiz olarak yaşayabiliyor. Kartın kaybedilmesi, unutulması sorunlarına çözüm olacak dijital kullanım ile fiziki mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde anında ödeme yapılabiliyor, ödeme sırasında taksit seçeneğinden faydalanılabiliyor ve puan kullanılabiliyor.

İşCep’ten başvurulduğu anda kart teslim almayı beklemeden anında kullanılabiliyor. Müşteriler, talep etmeleri halinde fiziki kart da alabiliyor.

Dijital kullanım ile kart plastiği ve kağıt kullanımının önüne geçiliyor

Dijital kullanımı olan mevcut fiziki kartlar için de mobil temassız ödeme fonksiyonu İşCep’teki kart detay ekranına ekleniyor.

Böylece müşterilerin yeni bir dijital kullanım başvurusu yapmasıyla veya mevcut kredi kartının dijital ödeme fonksiyonunu aktif hale getirmesiyle bankanın tüm kredi kartlarının dijitale geçişi sağlanacak.

“Ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlatıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, İş Bankası’nın ödeme sistemleri alanındaki faaliyetlerini, ürün ve hizmetlerin günlük hayatta kolayca kullanılabilmesini sağlayan yenilikçi çözümler ve kusursuz müşteri deneyimi yaklaşımıyla sürdürdüğünü vurgulayarak, “Mobil temassız ödemelerde sektördeki öncü rolümüzü müşterilerimizin günlük hayatında kolayca kullanabilecekleri doğru deneyimler yaratmaya borçluyuz.” ifadelerini kullandı.

Kartlı ve mobil temassız ödemeler alanının büyümeye devam ettiğini ve temassız ödeme yönteminin yerleşik bir davranışa dönüştüğünü aktaran Lüle, “Ürün ve hizmetleri bütünleşik bir servis halinde vermek sadece ürünü değil, hizmetle bağlantılı müşteri deneyimini tüm yönleriyle tasarlamak bizim için stratejik öncelik. Türkiye’de bankacılık sektöründe bir ilk olan dijital kullanım ile kredi kartı deneyimini sadece dijital olarak sunuyoruz. Fiziki kartın sahip olduğu tüm özelliklere sahip olan dijital kullanım ile müşterilerimizin kredi kartı deneyimini eksiksiz olarak yaşayabilecekleri yeni bir dönem başlatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Açıklamada verilen bilgilere göre, 31 Ekim-3 Aralık arasında fiziki kart tercih etmeyerek ilk kez dijital kullanım seçeneği ile kart başvurusu yapacak müşterilere 250 TL değerinde MaxiPuan hediye edilecek.

Ayrıca, cep telefonları ile tek seferde gerçekleştirilecek 250 TL ve üzeri ilk harcamadan sonra farklı günlerdeki 250 TL ve üzeri her mobil temassız veya TR Karekod ödemesinde 10 TL MaxiPuan, toplamda 300 TL MaxiPuan kazanılabilecek. Böylece, toplamda 550 TL’ye varan MaxiPuan kazanma fırsatına sahip olunabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x