AKP’nin adayına tepkiler büyüyor: Sicil kaydı ortaya çıktı

Yerel seçimlere kısa bir süre kala partilerin aday belirleme çalışmalarında sona gelindi. Bu kapsamda AKP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel olurken, Elbistan Belediye Başkan Adayı da Abdullah Yener oldu. Yener’in adaylığının açıklanmasının ardından bölge halkı büyük tepki verdi.

“50 MİLYAR DOLAR BOCU BİZ Mİ ÖDEYECEĞİZ”

Yener’in 50 milyon dolar borcu olduğu iddiası ile sunulan belgeler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bir süredir 90’ın üzerinde icra dosyası, milyonlarca borcu ile gündeme gelen AKP Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Yener İğde Mahallesi’nde de halk tarafından protesto edildi.

Toplanan vatandaşlar Yener’in de olduğu bir toplantıda “Muhtarlık hariç hiçbir siyasi partiye oy vermeyin. Biz bu siyasette sömürülüyoruz. 20 yıldır ikna edememişler abi daha edemezler. Bu adamın 50 milyon borcu var bunu mu ödeyeceğiz biz. Bu borçlar İğde’den çıkmaz” diyerek isyan etti.

ODATV ADLİ SİCİL KAYDINA ULAŞTI

Borçları ve icra dosyaları ile gündemden düşmeyen Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Yener’ın adli sicil kaydına Odatv ulaştı. Hayli kabarık olan Yener’in adli sivilinde taksirle ölüme sebep olma, tehdit, karşılıksız yararlanma, Ticaret usulüne aykırı davranma, vergi usul kanununu muhalefet gibi çok sayıda suç kaydı bulunuyor.

Yener’in 9 arama kaydı ve bu kayıtlara bağlı olarak da 313 adet müzekkeresi bulunuyor. Bu suçlardan biri için hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı diğerleri için ise yakalama kararı mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x